Pokud si chcete audioknihu pustit v aplikaci, nejprve si na ni klikněte ve své knihovně. Když stisknete tlačítko Poslouchej audioknihu (na obrázku 1.- modré), začne se při prvním spuštění audiokniha nejprve stahovat.

Obrázek 1.

Upozorní Vás na to i push zpráva – obrázek 2. Stahovat se začne, když stisknete Ano. Rozsvítí se ikonka Stahovače – zeleně (ikonka mráčku se šipkou na spodní liště). Jakmile je alespoň část audioknihy stažená, začne se automaticky přehrávat. V ten moment se rozvítí modře ikonka Přehrávače – také na spodní liště (sluchátka). Když na ni kliknete, Přehrávač se zobrazí.

Obrázek 2.

V přehrávači máte dva módy zobrazení – klasický mód ovládání celou rukou a tzv. one-finger mód. Mezi módy přepínáte ikonkou v pravém horním rohu (na obrázku 3. vidíte, že ikonka má tvar ruky s nápisem MÓD), případně i stisknutím tlačítka MENU, kde se vám objeví možnost ovládat jedním prstem.

V klasickém módu vidíte tlačítka na přetáčení – obr.šipek, mezi nimi je spuštění/zastavení přehrávání. Pod tím je zleva tlačítko Záložky, tlačítko rychlosti přehrávání (blesk), tlačítko Časovače vypnutí a Soubory.

Obrázek 3.

„One finger mode“ (viz čtvrtý obrázek) zvětší tlačítka pauzy a přetáčení – je vhodný v případě přehrávání v autě nebo za pochodu, rychleji a lépe se tak přehrávání ovládá. Nejsou při něm ale vidět tlačítka záložky, rychlosti přehrávání, časovače a souborů jako při klasickém módu.

Obrázek 4.

Pokud jste již audioknihu poslouchali na jiném zařízení, aplikace vás na to upozorní a nabídne vám možnost přehrávat od posledního místa poslechu.

Pokud v přehrávači kliknete na obrázek audioknihy, změnite tím způsob přetáčení – z posunů po vteřinách na posuchy po kapitolách. Posuny ve vteřinách si v nastavení můžete změnit na 5, 10, 15, 30 a 60 vteřin.V nastavení také můžete změnit posuny v audioknize – na krátké po vteřinách/dlouhé posuny (po souborech). Do nastavení se z přehrávače dostanete stisknutím MENU v levém horním rohu a vybráním možnosti Nastavení.

Na zamčené obrazovce jde přehrávač také ovládat – v případě aplikace pro Android je možné že se nezobrazí v hlavním menu, ale dialogovém menu, které zobrazíte tahem prstu shora dolů.