Přehrávač aplikace Audiolibrix nabízí funkci časovače vypnutí. Můžete tedy poslouchat například před spaním a nebát se, že přehrávač poběží až do rána.

Jednoduše si zvolíte, za jak dlouho se vypne. A to není všechno! Zvolit si můžete i to, jakým způsobem se nastavení časovače dá resetovat. Podíváme se na to postupně.

Ikonku časovače najdete v přehrávači – je to obrázek stopek – obrázek 1. Po kliknutí na ně se vám zobrazí nastavení časovače – viz obrázek 2.

obrázek 1.

Zde máte nejdříve možnost vybrat počet minut, po kterých se přehrávání vypne (nabídku minut můžete změnit v Nastavení – viz níže). Dále můžete zvolit konec přehrávání na konci aktuálního nebo následujícího souboru. 

obrázek 2.

Časovač se dá před uplynutím určené doby resetovat – pokud máte označenou možnost „Restartovat čas zatřesením“, stačí, když telefonem pohnete (zatřesete) a časovač se restartuje – nastavili jste si např. 15 minut? Zatřesením se odpočítávání vrátí na celých 15 minut.

Pokud na hlavní spodní liště zmáčknete ikonku účet, zibrazí se vám tlačítko Nastavení – to stiskněte.

obrázek 3.

V Nastavení sjeďte trochu níž, až narazíte na otázku: Které minuty chcěš mít v časovači? Zde si můžete změnit počet minut, které se nabízejí na tlačítku časovače přímo v přehrávači. A stejně tak můžete změnit typ pohybu, (otázka pod tím), který bude sloužit k resetování časovače – od jemného klepnutí do telefonu po třesení.

Zároveň si můžete zvolit, jestli chcete telefon při posunutí časovače nechat vibrovat. Tak ani nemusíte třeba v polospánku rozsvěcet obrazovku a posunete si odpočítávání.

obrázek 4