Pro chytré telefony a tablety máme svou vlastní bezplatnou aplikaci. Jmenuje se Audiolibrix  funguje pro iOS a Android – stáhnete ji buď na App Store nebo Google Play.

Po stažení se zobrazí obrazovka, na které si vyberete jazyk aplikace.

Po té je třeba se přihlásit Vašim emailem a heslem, které používáte na webu. Nyní už můžete využívat výhody aplikace

Po přihlášení do aplikace se octnete v Knihovně – prostřední obrázek následujícího schématu.

Je to taková Vaše virtuální knihovnička všech audioknih, které máte zakoupené.

Přímo mezi svými knížkami se pohybujete rolováním obrazovky (posouváním po displeji nahoru a dolů) a také tlačítky A, B, C viz schéma. A a B jsou filtry, díky nimž si můžete své knihy různě řadit, pod C se objeví vyhledávací okno, zde můžete napsat, co hledáte.

Filtrem A můžete knihy v Knihovně srovnat takto: Všechny (všechny audioknihy, které máte zakoupené), Nedoposlouchané, Stažené, Rozposlouchané, Doposlouchané, Archivované, Ochutnávky.

Filtrem B můžete knihy v Knihovně srovnat podle: Názvu, Data nákupu, Autora, Interpreta, Zbývajícího času, Celkového času.

Ostatní tlačítka 1.-6. Vás dovedou na další stránky – kategorie v aplikaci.

 1. Menu – po stisknutí tlačítka Menu v Knihovně se rozbalí nabídka Synchronizace, Nastavení, Správa paměti, možnost Ohodnotit aplikaci, Změna jazyka. Dále zde vidíte, pod jakým emailem jste přihlášeni a kolik máte kreditů.

  Na dalších stránkách (v Katalogu, Přehrávači, Stahovači, Účtu) se Vám Menu také zobrazuje, skrývá se pod ním pak další nabídka související s konkrétní stránkou. Na některých stránkách (např. v Detailu audioknihy – obr.2.) se v levém horním rohu místo menu objevuje tlačítko Zpět, které nás navede na předchozí stránku.
 2. Detail audioknihy v knihovně – pokud stisknete jakoukoliv Vaši audioknihu, ukáže se obrazovka detailu této audioknihy. Zde můžete audioknihu Stáhnout, Poslouchat.
  V horní lište naleznete tlačítka k jednotlivým Souborům (Kapitolám) a k Záložkám.
  Pokud se posunete na stránce níž, můžete si přečíst krátkou anotaci ke knize, Zjistit více o knize v katalogu, Ohodnotit audioknihu, Sdílet ji s přáteli. Také zde naleznete tlačítka pro schování audioknihy do archivu a Označení audioknihy za doposlouchanou.
 3. Účet – pod tlačítkem máte možnost Odhlášení z aplikace, Přečíst si zprávy (novinky z Audiolibrix), Správu paměti, Nastavení aplikace, možnost Ohodnotit aplikaci a možnost Napsat nám email.
 4. Stahovač – stahovač začne pracovat, kdykoliv stisknete u Vaší knihy Stáhnout audioknihu. Ikonka tehdy zezelená. Po kliknutí na stahovač zjistíte, zda je zrovna stahování v procesu a nebo nikoliv.
 5. Přehrávač – v přehrávači naleznete buď naposledy přehrávanou audioknihu a můžete ji rovnou spustit tam, kde jste ji poslouchali naposledy, nebo se zde objeví audiokniha, u které v Detailu knihy stisknete Poslouchat.
 6. Katalog – zde najdete audioknihy, které můžete zakoupit.

  Vyhledávat můžete přímo vepsáním do Hledacího pole, dále podle Žánru audioknih, Kolekce audioknih, Audioknižní serie, Podcasty.

  Když sjedete níž na stránce, nabízí Vám aplikace další kategorie hledání – Wishlist (zde se Vám zobrazí váš seznam knih, které jste si sami označili), dále například: Doporučení pro tebe, Bestsellery, Novinky, Exkluzivně pro Vás, Detektivky a thrillery, Osobní rozvij, Humor, komedie, a satira, Cizí jazyky, Obchod a marketing, Deník dobrého detektiva, Harry Hole, Sága o Zaklínači, Píseň ledu a ohně..

Detail audioknihy katalogu

Jakmile se Vám nějaká kniha v katalogu líbí, stisknutím obrázku přejdete na detail audioknihy v katalogu. V něm pak můžete Poslouchat ukázku, Stáhnout si ochutnávku zdarma (ta se po stažení objeví ve Vaší Knihovně), můžete Koupit knihu nebo Vyměnit za kredit, přidat si titul do Wishlistu, Sdílet s přáteli.

Níž na stránce najdete anotaci ke knize, všechny detaily ( autora, interpera, délku, jazyk, vydavatele, žánr, kolekci, serii, velikost souboru), můžete pročíst hodnocení a recenze, je tu i nabídka pro Vás k ohodnocení a recenzování knihy, seznam souborů audioknihy.

Zde na stránkách podpory v rubrice mobilní aplikace najdete podrobné návody a informace o všech zákoutích naší aplikace. Nevíte, kudy se vydat? Zkuste tento rozcestník:

Stahování audioknih
Přehrávání audioknih – režimy poslouchání a funkce přehrávače
Prohlížení katalogu
Nastavení aplikace – co zvládnu změnit?
Jak probíhá nákup v aplikaci
Ukládání audioknih – paměť a mazání
Co jsou to filtry?