Jak vypálit audioknihu na CD?

CDBurner úvodníNa vypálení audioknihy na CD budete potřebovat nějaký jednoduchý program – zkuste např. CDBurnerXP (stáhnout a instalovat) – program si stáhněte a nainstalujte, nabízí v jazykovém nastavení i češtinu.

Po instalaci můžete program spustit. Objeví se Vám tato obrazovka. Nejdříve si musíte vybrat, na jakém projektu chcete pracovat. Pokud chcete poslouchat audio na CD přehrávači, potřebujete vytvořit „Audio disk“, ten se nabízí jako třetí možnost, tu zvolte a pokračujte

 

CDBurner - audio disk Po výběru možnosti vytvořit Audio disk uvidíte následující menu. Jen velice málo audioknih se vejde na jedno CD, budete tedy pravděpobobně potřebovat rozdělit soubory. Spodní tmavý pruh Vám ukazuje kapacitu CD a kolik Vám ještě zbývá místa, podle toho se řiďte.

Soubory z Vašeho počítače buď přetáhněte na označené místo, nebo klikněte na tlačítko „+Přidat“ a vložte dané soubory. Délka záznamu na normálním CD je většinou kolem 80 minut. Tím se můžete při přidávání souborů řídit.

Jakmile vložíte soubory a délka bude odpovídat (v úplně posledním spodním řádku se ukazuje celkový čas a zbývající doba), můžete kliknout na tlačítko „Vypálit“ – zobrazuje se nad seznamem stop úplně vlevo.

soubory vypálit

 

Potom už vypalujete a s dalšími stopami/dalším CD postupujete stejným způsobem.

Dále Vás může zajímat

Kde a jak poslouchat

Související články