Jak aktivuji Audiokartu? Jsem u vás poprvé, účet nemám.

Zakoupili jste si nebo dostali audiokartu a chcete si poslechnout audioknihu, která se na ní ukrývá? Žádný problém, zde vám ukážeme, jak na to. Na zadní straně kartičky najdete adresu audiolibrix.cz/audiokarta . Tuto adresu zadejte do vašeho internetového prohlížeče a klikněte na Enter.

Zobrazí se Vám naše stránka, na které uvidíte pole pro vložení kódu. Kód najdete na zadní straně kartičky, když seškrábete stírací pole. Kód zadejte do volného pole na stránce a klikněte na Ověř kód Audiokarty.

Pokud máte audiokartu, která obsahuje výběr z titulů, zobrazí se vám tento výběr s krátkým popisem jednotlivých audioknih. Pročtěte a rozmyslete si, který titul se vám líbí na stránce níž, po té v rozbalovací liště nahoře tuto audioknihu vyberte a klikněte na modré tlačítko Vybrat audioknihu. Výběr se pak už nedá změnit.

Pokud máte na audiokartě jen jeden titul, zobrazí se vám rovnou tyto další možnosti.

Po ověření kódu nebo výběru titulu se zobrazí dvě možnosti:

  1. Registrace Audiokarty – zde vyplníte svůj email – tím se Vám titul připíše do vaší Knihovny a už jej budete mít k dispozici navždy a to i k neomezenému počtu stažení a poslechu. Z Knihovny jej pak můžete poslouchat rovnou online, stáhnout jako .zip soubor nebo můžete audioknihu poslouchat v naší aplikaci v mobilu, jak vám to bude pohodlné – tuto možnost doporučujeme. Pokud plánujete poslouchat více audioknih nebo máte více audiokaret, určite volte tuto registraci. Audioknihy pak budete mít vždy na jednom místě kdykoliv se přihlásíte do Audiolibrix účtu nebo aplikace.
  2. Druhá možnost – Stáhni si audioknihu ihned – titul rovnou stáhnete bez registrace – stačí kliknout na tlačítko Stáhnout hned. Pokud zvolíte tuto možnost, audiokniha se začne stahovat jako .zip soubor a máte hotovo. Po odzipování máte k dispozici složku mp3 souborů. Jen pozor – pokud zvolíte tuto možnost, máte na stažení celkem 3 pokusy a na každý budete potřebovat vždy zadat kód na stránce. Audiokartu si proto uchovejte. Také je dobré vědět, že audioknihu nebudete moci poslouchat v naší aplikaci Audiolibrix.

Pokud tedy zvolíte 1. možnost – registraci, vyplňte svůj email. Do mailové schránky vám v ten moment přijde zpráva s instrukcemi, jak se zaregistrovat. U nás je registrace krátká, v podstatě jde o vyplnění emailu a hesla, aby se vytvořila virtuální Knihovna ve které pak už audioknihy vždy najdete. Následujte pokyny v emailu.

Po zaregistrování najdete vždy audioknihu ve vaší Knihovně – zde případně návod, jak se k ní dostanete.

Pokud chcete poslouchat audioknihu z aplikace z mobilu nebo tabletu, můžete si ji stáhnout z Google Store nebo App Store – zde je návod: Jak nainstalovat aplikaci Audiolibrix?

Související články