Jak používat Audiolibrix na Alexe

Máte doma chytrý reproduktor z řady Amazon Echo a chcete začít poslouchat audioknihy ze své knihovny? Je to celkem jednoduché. Prvním krokem je nainstalovat a aktivovat si tento skill.

 1. Zapněte si na telefonu aplikaci Alexa. V levém horním rohu klikněte na ikonku Menu a v menu zvolte položku Skills & Games.
 2. Použijte lupu a vyhledejte skill Audiolibrix Audiobook Player (stačí hledat „Audiolibrix“, viz obrázek)
 3. Klikněte na Audiolibrix Audiobook Player, což Vám zobrazí náš skill. Následně vyberte položku Enable Skill.
 4. Budete přesměrováni a teď je třeba propojit Vaši knihovnu. Zadejte své přihlašovací údaje na Audiolibrix.
 5. Jakmile zadáte údaje, budete opět přesměrováni a vše je hotovo. Aplikace Vám ohlásí, že váš účet je propojen, měli byste u našeho skillu vidět i informaci „account linked“.

Pokud chcete skill používat, stačí Alexu aktivovat hlasovými povely. Audiolibrix skill Vám nabízí několik možností. První ho ale musíte spustit.

Pro otřevření Audiolibrix skillu použijte „open audiobook player“ [oupn ódijobuk plejr]. Potom už poslouchejte od Alexy možnosti. Protože je Alexa anglicky, nemůžete si jednoduše říct o danou audioknihu, nerozuměla by Vám. Proto Vám vždy nabídne 3 možnosti a vy si potom zvolíte, jestli chcete slyšet další (viz bodový návod níže).

Konkrétní povely a možnosti pro ovládání Alexa skillu:

Výběr audioknihy

 • „open audiobook player“ spustí skill, kdy se Vás jako první Alexa zeptá, jestli chcete pokračovat v poslechu, nebo si vybrat,
 • pro pokračování v přehrávání řekněte „play“ [plej] „resume“ nebo „resume playing“ „resume listening“
 • pro výběr z audioknih ve Vaší knihovně řekněte „choose an audiobook“ [čůz en ódijobuk] „choose“ nebo „pick“ a Alexa vám řekne, jestli chcete poslouchat nejnovější audioknihu, nebo si vybrat A, B, C – následně přete (s anglickou výslovností) názvy titulů. Přečte pouze tři, potom tedy můžete:
 • Vybrat jednu z možností, pro nejnovější audioknihu řekněte „latest“ [lejtist] nebo „play the latest“
 • Pokud jste si vybrali ze 3 nabízených možností, stačí říct „A“ [ej] nebo „play A“ (nebo B, C)
 • Pokud chcete slyšet více možností, řekněte „More“ [mór], potom Vám Alexa zase řekne, jestli chcete pustit nejnovější, nebo A,B,C (s novými audioknihami). Pokud se Vám ani tam nic nelíbí, opět můžete říct „more“ nebo „tell me more“ a výběr se změní

Přehrávání audioknihy

Pokud jste vybrali a už přehráváte, přehrávač umí reagovat na klasické povely hudebních přehrávačů, tedy:

 • pauzu nebo ukončení přehrávání – „pause“ [póz] nebo „stop“
 • pro obnovení přehrávání použijte povel „resume“ [rizům] nebo play
 • umí přeskakovat na další kapitolu – „next“ [nekst] nebo „next chapter“, „play the next chapter“ „skip to the next chapter“
 • a o kapitolu dopředu – „previous“ [prívijs], nebo „play previous“, „play the previous chapter“
 • poslední možností je opakovat kapitolu, třeba když vám něco uteklo, pak řekněte „repeat“ [ripít], nebo „repeat the chapter“, „repeat the track“

Související články