Platit můžete buď penězi nebo kredity. Pokud chcete použít na nákup knih kredity, podívejte se sem.

Platbu penězi můžete realizovat několika způsoby:

 Pokud zvolíte cestu platby přes Váš účet u Paypalu, postup probíhá stejně, jako jste zvyklí z jakékoli jiné webové stránky (e-shopu) – návod najdete tady. Při platbě kartou nebo převodem vše probíhá přes našeho poskytovatele – zabezpečenou platební bránu GoPay.

Tu má pod dohledem Česká národní banka, nemusíte se tedy bát o své údaje. Což ale také znamená, že my k Vašim údajům nemáme přístup – ke každé objednávce se generují unikátní kódy, na jejichž základě přiřazuje GoPay platbu na náš účet. Nikdy údaje neměňte a vždy si je uschovejte.

Platba kartou

platba-kartou-gopay Zvolíte-li první bod mezi možnostmi platby, tedy Debetní a kreditní karty Visa nebo Mastercard, budete automaticky přesměrováni z naší stránky na zabezpečenou platební bránu GoPay.

Tam uvidíte to, co je na obrázku (Váš e-mail už bude předvyplněn, pokud ne, vyplňte ho) – vyplníte všechny potřebné údaje a stisknete tlačítko Zaplatit.

Po stisknutí tlačítka Zaplatit proběhne platba a pokud bude Vaše karta schválena a platba proběhne v pořádku, budete přesměrováni zpět na naši stránku.

Platební brána GoPay posílám v průběhu platby informaci o tom, že probíhá. V závislosti na Vaší bance je také možné, že budete muset platbu nejdříve potvrdil kódem, který dostanete na svůj telefon – ale to je proces, který budete znát z dalších plateb online.

Platba proběhne do několika minut, většinou ihned. Jakmile je zpracována, zakoupené audioknihy najdete u nás na stránce v sekci Knihovna.

Platba převodem

platba-internet-bankingem-gopay V případě, že si jako způsob placení zvolíte druhou možnost, tedy Platba online Internet Bankingem nebo platebním příkazem, budete opět přesměrováni na zabezpečnou platební bránu GoPay.

Zde uvidíte shrnutí objednávky a níže máte možnost zvolit si svou banku – na obrázku jsou banky nabízené pro Českou republiku, pro Slovenskou republiku je nabídka jiná.

Platit můžete automatickým převodem ihned, pokud vyberete jednu z nabízených bank a stisknete tlačítko Internetové bankovnictví. V takovém případě si nemusíte opisovat údaje a jste rovnou přesměrováni na Vaše internetové bankovnictví, kde jsou údaje předvyplněny a Vy se pouze přihlásíte a odsouhlasíte platbu. Potom jste opět přesměrováni zpět na naši stránku. Do několika minut potom máte audioknihy dostupné v sekci Knihovna.

Pokud chcete platit bankovním převodem sami, brána Vám vygeneruje platební údaje po výběru Vámi požadované banky. Tyto údaje zobrazíte tak, že kliknete na možnost „Další banky…“ a tam zvolíte políčko Jiná banka.

V takovém případě Vás GoPay vrátí na toto původní menu, ale místo tlačítka Internetové bankovnictví uvidíte tlačítko Zobrazit platební údaje.

Údaje na obrázku jsou pouze příkladové, neplatí pro Vaši objednávku, generují se pro každou objednávku zvlášť, berte je jen jako ilustraci.

Pro úspěšné zaplacení a přiřazení objednávky na náš účet musíte opsat všechny údaje tak, jak Vám je server zobrazí. Pro spárování objednávky je podstatný variabilní symbol. Na jeho základě přiřazuje GoPay platby na náš účet. Do popisu objednávky nemusíte psát „objednávka Audiolibrix“, protože jakmile v platbě nebude uveden variabilní symbol, GoPay není schopen platbu přiřadit na náš účet a tím pádem zůstávají Vaše audioknihy nezaplacené, protože se k nám platba nedostane. V takovém případě Vám GoPay pošle do několika dní peníze zpět.

Jakmile platba proběhne (což je u mezibankovního styku obvykle do 2 pracovních dní), audioknihy najdete na webu v sekci Knihovna.

Komentáře

 1. Pingback: Jak můžete platit členství v Klubu Audiolibrix? – Pomoc a podpora

 2. Pingback: Jste na webu poprvé? Jak postupovat? – Podpora Audiolibrix

 3. Pingback: Jak probíhá platba přes PayPal – Podpora Audiolibrix

 4. františek

  Dobrý deň, som členom Klubu vo variante Minimus, platba bola zrušená z titulu expirácie platnosti karty, ako mám obnoviť pravidelnú úhradu?

  1. Petra Schultze Article Author

   Dobrý den,
   členství Vám ještě dobíhá, ale v momentě, kdy doběhne, budete moci znovu aktivovat na stránce Klubu stejně jako při první aktivaci. Pošlu Vám ještě do mailu detaily 🙂
   Petra za Audiolibrix