Pokud si chcete stáhnout audioknihu na své chytré zařízení s operačním systémem Android nebo iOS, využijte naši aplikaci Audiolibrix.

Když aplikaci zapnete a přihlásíte se, uvidíte hned sekci Knihovna. Tady máte seznam Vašich audioknih. Když stisknete jednu z nich, objeví se Vám menu, odkud můžete ještě nestaženou audioknihu dát rovnou stahovat – zelené tlačítko obr.1. A jakmile máte alespoň část staženou, můžete i poslouchat.

Obrázek 1.

Jakmile stahování začnete, ikonka „Stahovač“ se rozsvítí zeleně (na spodní liště mráček se šipkou) a bude tak po celou dobu stahování. Progress bar (takový informační pruh pod obrázkem audioknihy) Vám navíc zelenou linkou ukazuje, kolik už máte staženo. Stejně tak se Vám tato informace vypisuje nahoře vedle obrázku audioknihy.

Obrázek 2.

Když na spodním menu kliknete na ikonku „Stahovač“, ukáže se Vám přímo postup stahování a kolik už máte staženo a i tady máte možnost stahování zastavit.

Obrázek 3.

Jakmile je stahování dokončeno, ikonka už nesvítí zeleně a pod audioknihou bude zelený pruh značící to, kolik máte staženo. A můžete poslouchat – stačí stisknout na spodní liště Přehrávač a spustit.

V základním nastavení aplikace není povoleno stahování na mobilní připojení. Je to kvůli spotřebě dat (průměrný bestseller se velikostí pohybuje kolem 600 MB, mohli byste tudíž rychle vyčerpat všechna svá data). Stahovat tedy můžete, pokud jste připojeni na wifi.

Toto nastavení si nicméně můžete změnit – stačí vlevo nahoře kliknout na ikonku MENU a následně vybrat v menu položku Nastavení. Tady je hned první položkou povolení mobilního připojení. Pokud ji zaškrtnete, budete moci stahovat i mimo wifi – na svá mobilní data.

Audioknihy se automaticky ukládají do paměti telefonu, ale telefony s OS Android mají možnost ukládat na vloženou SD kartu – tuto možnost si můžete zvolit ve stejném Nastavení. Návod na smazání audioknih najdete tady.

Komentáře

  1. Petra Schultze Article Author

   Dobrý den,
   závisí na typu iPodu – pokud máte starší bez aplikací, pak je nejlepší stáhnout soubory na počítač a potom je přes iTunes nahrát do iPodu jako běžné mp3 s hudbou.
   Pokud máte novější typ, stačí stáhnout aplikaci z App Store a po přihlášení uvidíte svou knihovnu, kde už jen dáte audioknihu stahovat.

 1. Roman Kičko

  Dobry den, mam knihy stiahnute v mobile v aplikacii. Nevidim ich vsak na webe na pocitaci. Ako sa k nim dopracujem, prosim? Dakujem pekne, Roman Kicko

  1. Ivan Sabo

   Dobry den, pan Kicko, nemate nahodou dva ucty a na mobile pozerate nieco ine ako na PC? V monile existuje archiv, na webe nie – tam standardne vidite vsetko co kupite. Prosim, pozrite na to a dajte nam vediet.

   Dakujem a zostavam s pozdravom,

   [!v@n] za Audiolibrix

 2. Pingback: Přehrávání audioknih v aplikaci – Podpora Audiolibrix

 3. Ivana Sedláčkova

  Dobrý den chtela bych si knihy stahovat na tablet acer iconia , jde to pres aplikaci GOOGLE PLAY
  AUDIOTEKA?

  1. Petra Schultze Article Author

   Dobrý den, jde to přes aplikaci Audiolibrix, kterou stáhnete v Google Play 🙂

 4. Pingback: Aplikace Audiolibrix – co všechno nabízí? – Podpora Audiolibrix

 5. Pingback: Stahování z webu (detailu audioknihy) – Podpora Audiolibrix

 6. Pingback: Jak se dostanu ke své audioknize? – Podpora Audiolibrix