Stahování přes aplikaci (na telefony a tablety)

Pokud si chcete stáhnout audioknihu na své chytré zařízení s operačním systémem Android nebo iOS, využijte naši aplikaci Audiolibrix.

Když aplikaci zapnete a přihlásíte se, uvidíte hned sekci Knihovna (první tlačítko na spodním řádku). Tady máte seznam Vašich audioknih. Když stisknete talčítko Stahuj u audioknihy – viz oranžová šipka – začnou se stahovat soubory audioknihy do paměti aplikace. Je nutné mít soubory stažené, bez toho aplikace nehraje. Je to proto, že po stažení běží poslech off-line, čili je stabilní.

Obrázek 1.

Když stahování začnete, ikonka Stahování se rozsvítí zeleně (na spodní liště mráček se šipkou) a bude tak po celou dobu stahování. Progress bar (takový informační pruh pod obrázkem audioknihy) Vám navíc zelenou linkou ukazuje, kolik už máte staženo. Jakmile máte alespoň část staženou, můžete poslouchat – můžete kliknout na Poslouchej a aplikace začne přehrávat. Další info o přehrávání najdete zde.

Obrázek 2.

V základním nastavení aplikace není povoleno stahování na mobilní připojení. Je to kvůli spotřebě dat (průměrný bestseller se velikostí pohybuje kolem 600 MB, mohli byste tudíž rychle vyčerpat všechna svá data například na dovolené, když zrovna nejste na wifi). Pokud tedy nemáte v aplikaci povolené stahování na datech, aplikace Vám při pokusu o stažení vypíše červenou hlášku při spodním okraji.

Obrázek 3.

Toto nastavení si nicméně můžete změnit – stačí v pravém dolním rohu kliknout na ikonku Účet (bod 1.), zde na kartě Natavení (bod 2.) zaškrtnete čtvereček „Povol stahování i na mobilním připojení (šipka 3.). Potom budete moci stahovat i mimo wifi – na svá mobilní data.

Obrázek 4.

Audioknihy se automaticky ukládají do paměti telefonu, ale telefony s OS Android mají možnost ukládat na vloženou SD kartu – tuto možnost si můžete zvolit v nastavení – ikona Účet, karta Nastavení. Návod na smazání audioknih najdete tady.

Dále Vás může zajímat

Přehrávání audioknih v aplikaci
Aplikace Audiolibrix – co všechno nabízí?
Stahování z webu (detailu audioknihy)
Jak se dostanu ke své audioknize?

Související články