Audioknihy mají v průměru kolem 500 – 600 MB. Zaberou tedy vcelku dost místa – i proto je u Android telefonů můžete ukládat na SD kartu. Pokud ale chcete šetřit místo, můžete je mazat. Mazat můžete celé, ale i jejich části.

Jak na to?

Pokud máte audioknih více, všechny můžete mazat a spravovat ve správě paměti.

Do té se dostanete kliknutím na záložku A) Účet na liště spodního menu. Zobrazí se vám záložka, jak ji vidíte na obrázku vlevo.

Tady buď můžete kliknout na ikonku C) PAMĚŤ, kterou vidíte vpravo nahoře. Nebo Klikněte na šedé tlačítko B)Správa paměti„.

Oběma způsoby otevřete správu paměti, kde uvidíte, kolik Vám zabírají audioknihy místa a máte tu taky možnost je smazat pomocí červeného tlačítka..

Mazat můžete i části audioknih, stačí jít do knihovny do detailu dané audioknihy, kde máte nabídku Vymaž si doposlouchanou část audioknihy. Aplikace v tom případě ze zařízení smaže vše od začátku do posledního doposlouchaného souboru audioknihy.

Nemusíte mít strach, když si vymažte soubory audioknih z aplikace, o audioknihu tím nepřijdete. Jen bude potřeb si ji pro opětovný poslech znovu stáhnout z jejího detailu v knihovně.