Audiolibrix PLUS je služba, se kterou si předplatíte 20 nebo 100 hodin audioknih k poslechu. Funguje v aplikaci Audiolibrix v mobilech či tabletech – vždy na jednom zařízení. Zahrnuje nabídku stovek audioknih. Nabídku PLUS najdete zde.

Balíček 20 hodin stojí první měsíc 219,-Kč / 8,69 eur, každý další měsíc 249,- Kč / 9,89 eur.
Balíček 100 hodin stojí první měsíc 469,- Kč / 18,69 eur, každý další měsíc 499,- Kč / 19,89 eur.

Co služba zahrnuje:

  • výběr ze stovek audioknih za jednu platbu na měsíc
  • poslech v aplikaci Audiolibrix v mobilu nebo tabletu – zvolíte si 1 zařízení, na kterém budete poslouchat
  • audioknihy k dispozici i offline – stáhnete si do zařízení až dvojnásobek měsíčního limitu
  • zrušení kdykoliv bez udání důvodu


Abyste mohli aktivovat Audiolibrix PLUS, je třeba se u nás nejprve registrovat. Abyste si vytvořili účet, přes který budete ke svému předplatnému přistupovat. Pokud už registrovaní jste, stačí se přihlásit k Vašemu účtu na webové stránce. Audiolibrix PLUS aktivujete tak, že pod vyhledávácím řádkem kliknete na Výhodné nabídky a dále Audiolibrix PLUS:

Zobrazí se stránka na které zvolíte balíček PLUS 20 nebo PLUS 100 hodin.

Zvolte si balíček podle toho, jak moc v měsíci posloucháte. Jste spíš příležitostný posluchač? Začněte s 20 hodinami. Audioknihy jsou s vámi denně? Balíček 100 hodin určitě využijete.

U zvolené varianty klikněte na zelené tlačítko Předplať si.


Zobrazí se nová stránka – Platba za Audiolibrix PLUS – je zde uvedeno, že zvolená suma se bude automaticky odečítat z vaší karty vždy ve stejný den v měsíci, kdy si službu aktivujete a že PLUS je možné kdykoliv bez důvodu zrušit. Pokud s nabídkou souhlasíte, zvolte způsob platby a klikněte na zelené tlačítko Zaplať na konci stránky:

Poté se zobrazí GoPay brána, kde vyplníte údaje z fyzické platební karty. Nepoužívejte Apple Pay, služba se jinak po měsíci zruší a budete ji muset aktivovat znovu. GoPay brána pro opakovanou platbu potřebuje všechny údaje z fyzické platební karty, nikoliv kartu virtuální.

Po zaplacení si vyberte zařízení, na kterém chcete poslouchat (mobilní telefon nebo tablet) – stáhněte si aplikaci Audiolibrix, pokud nemáte a přihlaste se do ní svým účtem (použijete stejné údaje, jako jste zadávali při Registraci). V aplikaci se Vám po zapnutí nebo přihlášení ihned objeví oznámení, které Vás vyzve k registraci zařízení. Když volbu potrvdíte, můžete vybírat tituly, které si přidáte pro poslech v PLUSu.

Služba Audiolibrix PLUS nelze sdílet na více zařízeních, je určena pouze pro poslech z jednoho telefonu nebo tabletu.

Na svém účtu můžete mít aktivní i službu Audiolibrix PLUS, i službu KLUB Audiolibrix. Každá služba má jiné výhody a dohromady tak můžete poslouchat za skvělé ceny.

Jak Audiolibrix PLUS používat?

Audiolibrix PLUS můžete používat pouze v naší mobilní aplikaci.

V záložce Katalog najdete všechny audioknihy dostupné na Audiolibrix. U miniatur audioknih můžete v katalogu vidět dvě ikonky. Pokud u audioknihy vidíte vpravo dole ikonku plusu, znamená to, že daná audiokniha je součástí nabídky PLUS.

Pokud chcete už v katalogu vyfiltrovat pouze ty, které jsou dostupné v nabídce PLUS, klikněte tady na tlačítko Použij rozšířené vyhledávání a následně zvolte možnost Obecné > Audiolibrix PLUS – Ano. V tu chvíli se vám vyfiltrují všechny audioknihy dostupné k poslouchání v rámci PLUSu. Viz:

Klikněte na vámi vybranou audioknihu, která je součástí nabídky PLUS. Do knihovny si ji přidáte pomocí tlačítka Přidej si do PLUSu. Chvilku počkejte, ve spodní části obrazovky uvidíte notifikace, že audiokniha byla přidána, aktualizuje se knihovna a jakmile je aktualizace dokončena, uvidíte rovnou i tlačítko Přejdi do knihovny. Tak se na audioknihu můžete podívat rovnou ve své Knihovně a odtud ji můžete stahovat a poslouchat. Viz postupně:

Potom už si jen stahujete a posloucháte audioknihy v PLUSu, dokud Vám nevyprší limit. Všechny informace o vašem limitu a registrovaném zařízení najdete v aplikaci na záložce Účet > Nastavení.

Tady můžete upravit i upozornění o poslechu – abyste svůj limit nevyčerpali, pokud třeba posloucháte před spaním a aplikace by dál hrála, můžete si tu vybrat, po jak dlouhé době Vám aplikace přehrávání zastaví a upozorní Vás, jestli chcete pokračovat v poslechu. U tohoto upozornění může aplikace vibrovat, abyste věděli, proč se přehrávání zastavilo.

Pokud vyčerpáte limit poslechnutých hodin, aplikace zastaví vaše přehrávání a upozorní vás na toto. Na záložce Účet pak můžete vidět i to, kdy dojde k další platbě a tedy obnovení hodin na další měsíc. Pokud nechcete čekat, audioknihu si samozřejmě kdykoli můžete vyměnit za kredit nebo zakoupit.

Pokud vyčerpáte limit stažených minut, aplikace Vás opět upozorní a umožní Vám jít do správy paměti, kde si můžete už stažené audioknihy vymazat, abyste uvolnili místo pro další.

Pokud máte další dotazy k používání Audiolibrix PLUS, neváhejte se nám ozvat na office@audiolibrix.comTagged: